Короткий огляд публікацій у медіа, що стосуються Парку "Юрковиця", ділянки 8000000000:85:311:0033 та пагорбу Юрковиця.
2012 рік | осінь
Київські гори під загрозою. Вже знищені старі дерева та змінений ландшафт — для будівництва чергового котеджу вирівняли верхівку гори. У справу втрутилися КМДА, міська прокуратура та громадські діячі. Спільними зусиллями готують позов до суду.
04.09.2012. У столиці руйнують Юрковицю
Юрковиця О Сергієнко та ін
2014 рік | осінь
http://www.5.ua | Замість пам'ятки археології — викорчувані дерева та пустир. Такий вигляд має земельна ділянка майже в центрі Подолу. Поруч — приватний будинок, його господар, не отримавши дозволу, перекопав схил Юрковиці, обурюються громадські активісти. Через паплюження землі національного значення вони вже звернулися до правоохоронців і вимагають за кошти забудовників відновити місцину.
Будівельний скандал через парк на горі Юрковиця
Активісти захищають гору Юрковиця від забудовників
Столичні забудовники знищують археологічний заповідник гору Юрковиця
2015 рік | весна
UA - На схилах гори Юрковиця в Києві намагаю- ться відновити будівництво. На незаконно захоплену територію завозять пісок. Встановлені паркани. Юрковиця має статус пам'ятки археології національного значення. Це один із пагорбів, на якому було засновано Київ. Без дозволів тут заборонено проводити будь-які земляні роботи. Випуск ТСН.19:30 за 28 березня 2015 року
На схилах гори Юрковиці у Києві намагаються відновити будівництво
2018 рік | зима
UA — ТСН уже неодноразово розповідала про те, як люди ще з 2014 року воюють із недоброчесними забудовниками. Уже навіть отримали відповіді від чиновників, що будувати дійсно не можна. Та не на паперах, а на ділі ситуація зовсім інша. Випуск ТСН.19:30 за 11 січня 2018 року
Археологічна пам'ятка гори Юрковиця знову в епіцентрі будівельного скандалу
Медіа мали б прозоро і незалежно висвітлювати стан речей, перевіряти інформацію, дотримуватись журналістських стандартів та етики....
Але якщо медіа цього не роблять?
Що ж тоді стається?
Тоді вони легітимізують дії/інтереси компаній/забудовників в очах суспільства, оскільки воно ж по ідеї довіряє медіа?
*на практиці ж, дії цих компаній є часто незаконними та просуваються через медіа в суспільство...
КУПИТИ ПРАВДУ ЗА "БАБКИ" ЛЕГКО, НАПИШИ НАМ,,,
Тоді це що...
непрофесійність, халатність, зрада, продажність?
чи вони просто виживають "як можуть"?
14:59 | 25 лютого 2021 року
На The Village Україна виходить матеріал без будь-якої відмітки, що він має рекламний характер...
Хоча із тексту одразу зрозуміло, що це стаття на замовлення. Загалом у цьому нічого поганого, на перший погляд... Крім того, земельна ділянка 8000000000:85:311:0033 за кадастром має призначення "Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку"
Медіа ж мають якось існувати, щоб бути незалежними, так? Щоб суспільство їм довіряло! Чому ж тоді не вказати, що це реклама?
09:00 | 30 жовтня 2020 року
Така сама стаття про Greenpoint також виходить на Kyiv Post, проте, на відміну від The Village Україна, має позначку advertisement (тобто сповіщає читачам, що стаття є рекламою)
17:03 | 6 липня 2020 року
На "НВ БІЗНЕС" виходить матеріал у рубриці "Позиція" від засновника Greenpoint Kyiv (проєкт, про який ідеться у статті вище), Роберта Ґіббінса (його твітер)!
У матеріали йдеться про те, як ТОВ "КЕРАМБЛОКИ-ІНВЕСТ" (код ЄДРПОУ 32960774), ТОВ "ЛІКЕРІЯ" (код ЄДРПОУ 42137815) та ТОВ КУА ГАЛУА ІНВЕСТ (код ЄДРПОУ 35000863) — компанії що пов'язані із ділянкою 8000000000:85:311:0033 — ошукали інвестора.
2 жовтня 2020 року
На The Village Україна виходить матеріал у партнерстві із BURSAtelier (яка є частиною модного готелю BURSA) про новий ЖК "044". Матеріал має позначку "ПРОМО" (тобто сповіщає читачів, що стаття є рекламою)!
Проте про що ж там ідеться:
Назва статті починається із "Культурний код Подолу" та "044 – це новий стиль життя й архітектурний код Києва", тобто ЖК "044" позиціонує себе за допомогою The Village Україна, як щось, що має відношення до Культури і Подолу!
*станом на дату виходу статті та станом на сьогодні ЖК "044" є офісною будівлею без дозволу на будівництво житла (хоча ЖК вже збудували за Київським методом 1) будуй 2) рішай дозволи.
Напрацьовано та проаналізовано було просто супер.
Враховуючи, що житлових будівель навколо немає, бо це промзона, зате є декілька гучних клубів, завод "Фармак" та різного роду виробництво.
Останній раз, коли тут хтось жив — це були Кроманьйонці за часів палеоліту 15-20 тис. років до н.е.
Цей паркан із постерами незаконного ЖК виглядає по-хіпстерськи круто, модно та з інданстріал вайбом, на фоні занедбаної пам'ятки архітектури, що розвалюється на очах...
_______
Вже за рік, після подій із Квітами України, BURSA встановить паркан коло свого готелю, щоб публічно показати свою позицію ...
Головне вчасно одуматись, тож можемо сказати, що це вдала трансформація мислення, що саме — "по-хіпстерськи круто"
16:17 | 25 червня 2021 року
На "НВ БІЗНЕС" виходить матеріал без будь-якої відмітки, що він має рекламний характер...
Хоча із тексту одразу зрозуміло, що це стаття на замовлення (за той тиждень вийшло багато схожих статей на різних виданнях). У медіа вони будуть фігурувати як "А Девелопмент" — компанія, яка виконує незаконне будівництво для ТОВ "Керамблоки-Інвест".
Стаття має назву:
"Дім, збудований мені. Як напіврозвалений завод на київському Подолі перетворюють на сучасний і креативний простір"!
Просто щоб розуміти, креативний простір на думку "НВ" — ЖК.
*нагадаємо, що в жовтні 2020 на НВ Бізнес, вийшов матеріал від ошуканого інвестора. Проте це зовсім нікого не хвилює, оскільки "бабки" є "бабки" і їх втрачати не хочеться, навіть якщо можна брати їх від "усіх" і публікувати все що заманеться.
... в напівзруйнований завод, який ми ж і зруйнували ...
Посилання на джерело: Дім, збудований мені. Як напіврозвалений завод на київському Подолі перетворюють на сучасний і креативний простір.
23 червня 2021 року
На The Village Україна виходить стаття без будь-якої відмітки, що вона має рекламний характер... Натомість має рубрику "Архітектура".
Стаття має назву: "На території Пивзаводу на Подолі планують будувати ЖК. Ми запитали, хто це робить і навіщо з проєкту біля заводу Ріхтерта вийшов канадський інвестор, тепер його готує A Development (A-Station)".
Факти, представлені в цій статті, не піддалися перевірці з боку редакції The Village Україна та навіть перевірці здоровим глуздом.
— The Village Україна полінувалися перевірити факт, що компанія Роберта Ґіббінса не отримувала
свої кошти назад. Це легко перевірити по судових реєстрах. Також полінувалися пройтися 7 хвилин зі свого офісу та подивися, що компанія, яка будує, повирубала весь ліс. Або глянути на Google Earth Pro, що чітко видно неозброєним оком. Та й узагалі перевірити факт того, що будівництво незаконне, що договір оренди закінчується в грудні 2021 року, це все легко знайти онлайн. Дізнатися більше про історію цього місця, як вони заявили, чи просто нарешті випустити нормальний комплексний матеріал для громади міста Києва.
— Навіщо перевіряти ці факти? Витрачати на це свій дорогоцінний час, за це ж ніхто не заплатить, а от забудовники платять добре... A Development заплатить добре.
— Навіщо займатися нудною і чесною журналістикою, якщо можна рекламувати забудовників направо і наліво.
...на фото видно, що всі метаріали від A Development мають позначку "промо" крім останнього в позначці "архітектура"
20 вересня 2021 року
На Хмарочос виходить стаття без будь-якої відмітки, що вона має рекламний характер... Натомість має рубрику "Середовище".
Стаття називається: "Громадськості презентували проєкт реконструкції заводу Ріхтера з забудовою".
Найцікавіше, що в статті немає ЖОДНОГО коментаря збоку громадськості, яка категорично проти будь-якої забудови на цій ділянці. Це ознака хорошого "професійного" матеріалу.
В статті не наведено жодної перевірки слів від забудовника.
Зате є згадка про те, що забудовник обіцяє садочки/школи, але немає згадки, що ТОВ "Керамблоки-Інвест" через суд змінили умови договору оренди на земельну ділянку 8000000000:85:311:0033 та тепер не зобов'язані будувати нічого, що пов'язано зі школами чи садками.
20 вересня 2021 року
На Хмарочос виходять статті як про те, що Кияни збирають підписи за створення парку Юрковиця на Подолі та Киян запрошують на толоку в парку Юрковиця на Подолі, так і про Архітектори студії Shovk помітили свої ідеї у новому проєкті реконструкції заводу Ріхтера на Подолі. В А Development зв'язок заперечують, ну і звісно ж про забудову цієї ділянки...
Думаємо, комусь треба розібратися зі своєю позицією ....
На сайті Хмарочосу в розділі "підтримати Хмарочос" сказано:
«Хмарочос» – це незалежне інтернет-видання, яке розповідає про найважливіше в Києві та великих містах України. Ми підтримуємо місцеву громаду і прогресивні цінності.
Гадаю, краще утриматись від підтримки такого "незалежного" видання, що так "підтримує" місцеву громаду.
_______
А Хмарочосу ми (громада мікрорайону Поділ) рекомендуємо написати не "підтримуємо місцеву громаду", а підтримуємо "незаконне будівництво та забудовників".
Ну, і бажано перереєструватися з Громадської Організації на ТОВ.
Тому що за бабки можна купити все: статтю в майже будь-якому "медіа", землю за копійки будь-де в Україні, можна купити посаду, можна купити судове
рішення за пару тисяч $ і не віддавати мільйони $,
А чому тоді все так?
купити форму поліціянта на олх за 500грн, диплом журналістики можна взяти недорого чи курсову...
А що ж тоді НЕ можна купити за "бабки".
За "бабки" на жаль, не можна купити Парк "Юрковицю".
Як я можу допомогти парку зараз?
1) Підписатися на «Подільську ПідписоЗбиральну Станцію» в телеграм - Тут
2) Підписати петицію на сайті Київської міської ради - Тут
3) Поширити інформацію про петицію та про парк серед друзів, в тг чатах та в мережі, сторік/пост etc. - дуже важливий пункт
4) Роздрукувати та поширити об'яви в себе в під'їзді та поряд зі своїм будинком - Тут
5) Задонатити на Парк «Юрковиця» - кошти будуть розподілені на просування проєкту, друк матеріалів та інші повязані з цим витрати - Тут