top of page

Mariiа&Magdalyna випустили альбом "HUMAN? ..."

Оновлено: 8 груд. 2022 р.

Актриси Mariiа&Magdalyna в колаборації з електронною музиканткою Христиною Кірік випустили альбом "HUMAN? ...". До альбому входить 9 музичних композицій, створених для одноіменної вистави "HUMAN? ..." у перші місяці повномасштабного вторгнення Росії до України.


Це творча рефлексія на те, з чим стикнулись авторки та всі українці 24 лютого. Медитативні мелодії, що переходять у обірваний темп, що підкреслює текст. Серце слідкує мелодії, заповільнюється і пришвидшується разом з оповідачками і спільно з нею відчуває переживання розпаду минулого, руйнування світу і роздумів над тим яким буде майбутнє. У альбомі використані як і класичні музичні інструменти, так і електронний супровід, спів та речитатив, начитка текстів.

Mariiа&Magdalyna – дует Марусі та Надії, які співпрацюють разом уже 9 років. За весь цей час взяли участь у понад 10 проєктах, були учасницями соціального рейв-бенду «ЦеШо», актрисами театру «ДАХ», а у 2020 запустили спільний проєкт театральних мес. Це про поєднання біблійних текстів та власного прожиття теми перформансу, емпатійних роздумів та сучасного звучання.

Надія: «Просто, в один момент, ми з Марусею відчули близькість. Близькість для мене – це коли виникає багато дотичних точок між двома людьми і вони можуть стати близькими, бо відчувають один одного. Нас об'єднують спільні погляди на мистецтво, як спосіб жити. В нас виникають схожі питання і нам цікаво досліджувати їх разом через мистецтво. Тобто, я б сказала, що проєкт рухає не ідея а Довіра іншому, вміння відкритися, спроба близькості.»


Також, на базі театру “ДАХ”, вони мають власну студію "ДАХ-Школа", де на перетині театру, музики та філософії досліджують людину, її почуття та сенси, навчають роботи з тілом та сучасного погляду на акторську гру, де кожен актор сам відповідає за дії, а основою гри є емпатія до себе та навколишнього.

На цьому також базуються їхні виставі у дуеті.


24 лютого 2022 року росія почала повномасштабне військове вторгнення в Україну. Почала абсолютно жорстоку фазу 8річної, кривавої війни проти українського народу.


У березні Маруся та Надія поїхали у Луцьк і зробили там резиденцію, де осмислювали стан, коли старий світ впав, а нового немає.


«Людина?..» – це музична подорож: поєднання щоденників, які писали щодня під час війни, і текстів з Біблії. За допомогою цих текстів мисткині протягом 2 тижнів досліджували питання любові, прийняття, прощення, гніву, гріха та ненависті. Надія: «В нашому випадку зоною дослідження були щоденники, які ми з Марусєю писали, починаючи із сьомого дня війни. Коли сильний стрес відпустив і ми почали шукати, що може дати нам основу, на що можно спертися.Тож звернулись до себе, до своїх відчуттів та переживань. Ми використовували метод потокового, або екстреного письма .

Біблійні тексти – це основа. Для мене це книга, в яку вписані базові ідеї та конструкти людської поведінки, системи сприйняття.Тому дуже цікаво працювати із такими глибокими багатошаровими текстами. Їх, як би, треба розшифрувати, іноді читаючи один текст сотню разів; на 101 дійсно відчуваєш суть, доходиш до неї. Це теж дає силу.»


До них цього разу доєдналась контрабасистка та електронна музикантка Христина Кірік, яка транслювала свої відчуття у звук та створила музику до вистави. Хаотичні, аритмічні мелодії, що увібрали біль та пошук.


Надія: «Ми разом з Марусею 11 років. Як і в будь яких стосунках, відкриватися іноді важко. Але, на щастя, щось співпало знову: Христина обрала нас, а ми її. Це не проєкт із запрошеним музикантом, це колобарація, це спроба довіритись, знову ж таки. Дослідити спільні питання та больові точки, маючи різні інструменти для дослідження. Христина, власне, була кураторкою всіх основних процесів запису, за що ми їй безмежно вдячні.»


Ще над альбомом працювала Олена Шикіна, художниця, яка створила афіші альбому та візуальний ряд для вистави.


Вчьотирьох дівчата з травня по жовтень виїздили до Європи, де показали виставу у понад 10 містах Гановері, Будапешті, Граці, Гамбургу, Осло, Кьолні, Лейпцігу, Магдебургу та Берліні. Перед тим, був тур Україною, проте вони планують повторити виступи.

Надія – В Києві виступи вже були і плануються, навіть за відсутності світла. Це один із наших основних пріоритетів грати в Україні для українців, проживати цей досвід разом. Наразі ми готуємо наступну програму, тобто, входимо в нове дослідження.Visual - Олена Шикіна

Музика - Христина Кірік

Міксінг - Христина Кірік

Мастеринг - Тарас Козак

Студія - uncovered music space


A lot of love to:


Вдячність Тарасу Прохасько за текст з роману «непрОсті»


за лайв відео

вдячність Космос Табору

і Stepan Kulyna


За довічну підтримку дякуємо:

Євген Бернос

Богдан Яремчук

Анна Шевченко

Владислав Тарасюк

Ярослав Вакацієнко


Велика вдячність за надання можливості користуватися програмами:

'Resolume Arena' by Resolume

'TouchDesigner' by Derivative

Comments


bottom of page