top of page

Свідчення Десятого Космос Табору

photo_2022-08-16 21.27.18.jpeg

Космос Табір - щорічний літній табір на Київському Морі. Це не фестиваль, ніколи ним не був і  не буде. По факту це дати, в які всі приїжджають в одне місце, без оргів це було б теж саме, проте ми намагаємось забезпечити якийсь комфорт і програму, щоб табірний заїзд був цікавішим. 

Табір є дотаційним, путівки відіграють роль суто обмежувача, табір дофінансовується щороку ГО “Космос Табір” чи окремими індивідами, ми не працюємо зі спонсорами і навряд чи будемо працювати.

 

Цьогорічна локація табору, півострів бази “Ошитки” була вибрана оскільки звична локація закрита для відвідування.  На цю локацію нас запросив Костя ще торік (ви знаєте його як людину, яка переправляла Вас на човні. Це приватна територія рибного господарства (оренда на 49 років). Йому подобається спільнота Космос Табору і він радо її прийматиме, то ж якщо ви хочете відпочити на півострові, можете приїжджати чи телефонувати Кості в будь який день (+380672255888)

Більше про Костю тут у відео. Звісно, що Костя як представник ТрО запевнив нас, що він про все подбає і проблем не буде, але на жаль не впорався зі своїми обіцянками. Але все ок ми його не засуджуєм, багато хто багато що каже… 

 

Чому сталося так, що на 10-ий Табір приїхали різні військові? 

Насправді все просто, відсутність комунікації між силовими відомствами (у нас були домовленості майже з усіма, а от у них самих між собою не дуже). Одні нас радо вітали, інші казали “Женє своєй “Дію” будєш показивать, мнє нужен паспорт бумажний”, в четвер казали їдьте бо небезпечно, на наступний день приплили на лодці і сказали “Ми на концерт, а чому всі поїхали”.

 

Але врешті решт всі дні до четверга йшли на зустріч тому всі 4 дні інколи не одразу але могли проїздити. Всі силові стуктури, очільники та голови знали про Космос і усно за , але по факту не було жодного хто готовий був би взяти відповідальність на себе , а всі перекладали її на командира вище . Ось такі ланцюжки всі 4 дні і ходили.  Станом на 4й день Табору про Космос знали всі очільники , району, області, управлінь , сбу - але не знайшлось жодного хто не словами був за а на рівні паперу вписався б . Хоча у всіх також був офіційний лист про просимо сприяти та чому.

 

Врешті врешт, голова Вишгородської районної адміністрації дав команду зачистки, до операції залучили  усе що собі придумалось - озброєних 20+ трошників місцевих, поліцію, комендатуру . Про такий сценарій нас не повідомляли напряму, хоча у всіх були прямі контакти.  Враховуючи контекст і те, що це військові і те все ж таки вони краще знають коли ми в безпеці,а коли ні, ми вирішили не йти на ескалацію, а діяти через діалог.

 

А надалі виявилось весь підрозділ сил ТрО , щоб був у ніч з четверга на п'ятницю, працівники поліції, працівники комендатури - всі у спілкуванні побутовому виявились норм людьми, такими самим живими і справжніми як 100 + таборян, що залишились після вторгнення. Це була непрогнозована, але взаємодія людей з різних зовнішних світі. По факту, Космос табір таким і відбувся. І його символ - це воїн з автоматом та дзвониками крішнаїтів, що о 07:00 п'ятниці ходив і будив "добрий ранок" всіх по табору.

 

Найбільш прикро, що не дали миттєвої комунікації та що робити  тим хто був  у таборі вже, і хто лише під'їхав. Тепер пропрацюємо механізми.

 

Також якщо хтось вважає що Космос Табір проявив слабку комунікаційну позицію, не завжди якісно домовляється чи веде діалоги - так воно може і бути, тому у нас відкрита позиція GR із хорошою оплатою, тож пишіть, найближчий проєкт це Парк “Юрковиця”. Форма для охочих доєднатись до Департаменту комунікацій ГО КосмосТабір тут

0AE31FCE-93C6-46F1-A94D-3E11740F2D9C-353-0000000451BD8E09.jpg

Захід був незаконним то і накрили це так?
Ні, захід був законним. Діє обмеження на проведення публічних масових заходів, по типу рекламних свят на контрактовій, зі скупченням людей та відсутністю безпеки, де неконтрольовані відвідувачі і немає безпеки. Космос Табір не публічний захід, проходив на приватній території, про користування нею є договір між ТОВ “Заміокулькас” та ГО “Космос Табір”. Територія не є стратегічним об'єктом, на ній люди здійснюють рекреацію ціле літо та їздять на риболовлю. 

 

Чи був дозвіл на проведення заходу?

ГО “Космос Табір” останні 8 років діяльності користуються одним єдиним дозволом (власне таким який дуже відрізняє нас від рашки). Мова йде про: Стаття 39. Конституції України Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно *сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Сповіщення в даному контексті мається на увазі для того, шоб органи краще реагували, мова не йде про жодні дозволи.
Таке поняття як “дозвіл” це совок і руска штука. Нам не потрібен дозвіл бути вільними — ми вже вільні. В українському законодавстві більше фігурують “заборони”, фактично те, що незаборонено - те дозволено (бо є Конституція - закон прямої дії).

“10-ий Космос Табір” не підпадає під діючі обмеження (які описані в нормативних документах) на проведення у зв’язку із Воєнним Станом. У тому числі обмежень по коменданській годині. Проте в цілях безпеки військові можуть діяти, як вони вважають за потрібне, що ми всі і побачили. 

DSC03981.jpg

Перформанс із повістками

ГО “Космос Табір” - творче культурне об'єднання, метою якого є розвиток сучасної української культури, зовсім не оцінило перформанс вишгородського військомату, ми засуджуємо силові, незаконні, та в стилі совка чи рашки дії, що не мають відношення до України, і за ефективністю є близькими до нуля. Такі дії (якщо показувати без звуку відео) нічим не відрізняються від рашки, ми не рашка, і не дамо Вишгородському військкомату псувати імідж культурних подій в Україні на міжнародному рівні. 

Всі повістки видані з порушення чинного законодавства.

ГО “Космос Табір” бере на себе повну юридичну відповідальність та опіку за цей перформанс.

Ми закликаємо відкрито, в жодному разі не реагувати на незаконні дії -  в ЗСУ ти йдеш по серцю, перемагаєш чи живеш вічно, а рашці ти йдеш по примусу і вмираєш швидко.

Просимо всіх,  хто отримав повістки  під час 10-го Табору передати їх до ГО “Космос Табір” в офіс на Подолі особисто до 20-го серпня 11:00 год.. Детальніші інструкції в тематичному чаті по цьому перформансу 

Ваші імена там не фігуруватимуть - їх витруть, повістки використають для величезного букету з пап'є-маше і вручать відомствам на верху із офіційним листом від ГО “Космос Табір” з проханням перестати використовувати радянські методи в незаконний спосіб та ще купу інфи чому це тупо і неефективно. 

 

Що буде з путівками і яка політика повернення

Відповідно до договору оферти укладеного між покупцем та продавцем з першого дня проведення табору кошти не повертаються. Проте враховуючи економічну ситуацію та здоровий глузд компенсація відбудеться. Форма компенсації за посиланням - https://forms.gle/EzdG4ZwhWWx77bDHA


Для довідки *гонорари на Космос Таборі ніхто ніколи не отримував.


 

В 2019 році Космос Табір робив перший в Європі Арт-Потяг “ГогольТрейн”, частиною якого була нічна програма на березі Азовського Моря в м. Маріуполь, тоді нас охороняло ЗБУ із усіх сторін і фронт був ближче ніж цього разу. Цього разу ЗБУ нас не охороняло а закрило, в обох випадках ми любимо та довіряємо військовим. 

В 2020 році ГО “Космос Табір” створив проєкт “Майстерня Космос” для підтримки митців та спільноти в той важкий час, тоді звинувачували, що ми вбиваємо людей. 

В 2021 році ГО “Космос Табір” ініціювало протест проти свавілля поліції на подолі, тоді казали, що “наркомани” і “притон”, нам це так подоболось.

В 2022 році ГО “Космос Табір” з першого дня війни хуярило без сну на захист Києва та Подолу, дехто зі спільноти продовжує це робити в ЗСУ. А ми передали цехи Морпіхам на охорону Дніпра.
Спільнота Космос Табору підтримує Україну та ЗСУ дуже інтенсивно, дуже, і в багатьох це був єдиний тиждень відпустки та рекреації за цих півроку. Вже як є

14 травня 2022 Космос Табір робив “Мистецтво - Зброя”, (для довідки ГО «Стрічкоткацька фабрика» не існує в реєстрах юридичних осіб за opendata, але комунікації звучить дуже гарно звісно)

7-10 липня 2022 року стартувало “Мереживо” - дні актуальної української культури: 18 заходів в різних локаціях Києва. Дозволів на проведення цих заходів не було і не буде, бо вони не є незаконними і бо є 39 стаття Конституції України, закон прямої дії. В рашці якшо шо такого не було і не буде.

 

Наш фронт культурний, і мета проста - розвиток Сучасної Української Культури, і ми будемо це робити попри все …

Закликаємо Вас розвивати та підтримувати Сучасну Українську Культуру там, де це можливо…

 

Цьом, і дякуємо за табір
дні які були
були прекрасні.

bottom of page