top of page

ПАРК — ЮРКОВИЦЯ

У історичному центрі міста між пагорбами Щекавиця та Юрковиця є ціла зона 20 гектарів зеленого оазису із озером. Немає нічого ґоноровішого для міста, ніж мати такий парк на районі.

Земельна ділянка 8000000000:85:311:0033 належить територіальній громаді Києва, тобто Кияни є власником цієї землі. Л. Черновецький віддав її в оренду №85-6-00301 від 27.12.2006, на 15 років ТОВ "Керамблоки-Інвест" Код ЄДРПОУ 32960774. Впродовж цього часу територія Парку засмічувалась, вода викачувалась, озера висушувались, рослини, дерева - зрізали, порушеші численні вимоги договору, ошуканий канадський інвестор на мільйони доларів, пам'ятка архітектури нищилась. Громада Києва проти будь-яких забудов на цій історичній ділянці. 27 грудня 2021 року закінчуєтсья договір оренди і Парк "Юрковиця" має повернутися громаді.
 

Дуже потрібна Ваша допомога, будь ласка, поширте інформацію із цього сайту у своїх соц. мережах та закликайте громадськість, друзів, депутатів захистити Парк та підписати петицію!

 

УВАГА!!!

 

ДОГОВІР ОРЕНДИ НЕ ПРОДОВЖЕНО

ЗАБУДОВНИК САМОВІЛЬНО ПРОДОВЖУЄ БУДІВНИЦТВО ТА ТРИМАЄ ДІЛЯНКУ ПАРКУ В ЗАРУЧНИКАХ

Аби Парк був — тре підписати петицію. Гуртуймось! >>

УВАГА!!!

Забудовник, що незаконно руйнює Парк "Юрковиця", натрапив на археологічну знахідку, на глибині 5-7 метрів.

*фото надане місцевим жителем, якому вдалося підійти до місця знахідки

»

КОНТЕКСТ

Кирилівська та Поділ зокрема був центровим місцем починаючи з 9 століття. Тут завжди панувало різноманіття. Це багатонаціональний та мультикультурний район, зовні схожий на культурний П'ємонт, або острівець, де оселився креативний клас.

 

На Кирилівській пан Вікентій трохи покопав і багато чого знайшов, що потім нарекли «Кирилівською Стоянкою» — тут тусили уже з палеоліту, періоду зародження людської цивілізації!

Старий вигляд вулиці Кирилівська. Поштівка

Ми плануємо продовжувати тенденцію тусити на Кирилівській, під горами, які є свідками найперших чілів Землі. Аби наступні пару сотень/тисяч років тут уже розкопували наш різний lost and found, твори мистецтва, зіпчики).

 

Очевидною є необхідність збереження місця в такому ж вигляді, без жодних надмірних забудов. Особливо важливо вберегти від забудови парк «Юрковиця»

зі ставком, який із часом стане улюбленим парком Подолу, та знатним місцем для зустрічей світанків, заходів, прогулянок і просто чілу на природі.

Об'єднання спільнот міста Києва, спільно із громадою мікрорайону Поділ, його креативним класом, організаціями, бізнесами та ініціативами виступає за втілення в життя Парку «Юрковиця».

 

Нинішній етап — інформаційний, коли поширюється знання про існування Парку Юрковиця. Вже існує робоча група для руху питання згідно закону. Надалі громада спробує створити найбільш вдале рішення цьому проєкту, який влючатиме також сусідні гори, парки/заказники.

 

Готується комплексний проєкт, який буде якнайкраще задовільняти потреби міста в зеленій зоні та баланс екосистеми парку.

 

Тож зараз потрібна Ваша підтримка підписом.

ЮРКОВИЦЯ — Парк із Озером у центрі міста

Очевидною є необхідність збереження цього місця в такому ж вигляді без жодних хаотичних забудов. Особливо важливо вберегти від забудови зелену ділянку із озерами, яка із часом стане ідеальним місцем для зустрічей світанків, заходів, прогулянок і просто відпочинку серед природи просто в центрі міста.

Вже 15 років цей оазис перебуває в заручниках, за парканом, у орендаря-забудовника, який порушує умови договору оренди комунальної власності (тобто земля належить громаді Києва, а розпорядилася нею Київрада 2006 року. Строк закінчення цього договору — 27 грудня 2021 року. На цьому етапі

Нинішній стан парку надзвичайно занедбаний.

Проте в парку розвивається флора і фауна.

Зокрема в озері живе сім'я Качок Крижнів

наша ціль — не допустити продовження дії договору, який призведе до забудови цінної для громади міста території.

Ми, робоча група небайдужих, активно просуваємо ідею збереження зеленої зони для потреб містян_ок. Ми — мешканці_ки Подолу, архітектор_ки, урбаніст_ки, екологи_ні, правозахисни_ці та просто небайдужі. Наша мета — зберегти екосистему цього місця та відкрити його для киян.

 

Це стане можливим лише з твоєю допомогою. Для того, щоб договір оренди не був продовжений, та парк був створений, йому потрібна підтримка у вигляді твого підпису під петицією на сайті Київської міської ради.

Як я можу допомогти парку зараз?

1) Підписатися на «Подільську ПідписоЗбиральну Станцію» в телеграм - Тут

2) Підписати петицію на сайті Київської міської ради - Тут

3) Поширити інформацію про петицію та про парк серед друзів, в тг чатах та в мережі, сторік/пост etc. -      дуже важливий пункт

4) Роздрукувати та поширити об'яви в себе в під'їзді та поряд зі своїм будинком - Тут

5) Задонатити на Парк «Юрковиця» - кошти будуть розподілені на просування проєкту, друк матеріалів        та інші повязані з цим витрати - Тут

Аби Парк був — тре підписи. Гуртуймось! >>

Центральні частини в містах світу

Слідкувати за Парком та іншими ініціативами Подолу

bottom of page